İSAG, ÇSGB VE ÇASGEM TARAFINDAN DÜZENLENEN YÜKSEKTE GÜVENLİ ÇALIŞMA EĞİTİMİ ÇALIŞTAYINA KATILMIŞTIR

  • Yazının Tarihi: 19 Aralık 2017
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

İSAG, ÇSGB VE ÇASGEM TARAFINDAN DÜZENLENEN YÜKSEKTE GÜVENLİ ÇALIŞMA EĞİTİMİ ÇALIŞTAYINA KATILMIŞTIR

İSAG, İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği olarak T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi(ÇASGEM) tarafından 12.12.2017 tarihinde “Yüksekte Güvenli Çalışma Eğitimi” konusunda düzenlenen çalıştaya katılarak görüşlerimizi bildirdik. Çalıştayda; kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, ilgili sektörlerden uzmanlar, eğitici ve danışmanlar, işçi ve işveren temsilcileri olmak üzere taraflar bir araya gelmiştir.

Yüksekte çalışma konusunda verilecek eğitimlerin standardını ve içeriğini belirlemek, yapılacak yasal düzenlemelerle ilgili altyapı oluşturmak amacıyla düzenlenen bu çalıştayda yüksekte çalışma kavramının sınırları ve önceliklerinin belirlenmesi, ilgili eğitimlerin kapsamı, içeriği ve yöntemi hakkında görüş ve öneriler tartışılmıştır. İki oturum gerçekleştirilmiş olup; birinci oturumda Yüksekte Güvenli Çalışma Eğitimlerinin Standardı ve İçerikleri, ikinci oturumda ise Yüksekte Güvenli Çalışma Eğitimlerinin Belgelendirme ve Değerlendirme Sistemi konuları değerlendirilmiştir. Çalıştaya dair ayrıntılı bir rapor oluşturulacak ve ÇASGEM tarafından yayınlanacaktır.

İSAG, İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği olarak ülkemizde iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenmesi için bilimsel çalışmalar yapan İSG profesyonellerinin mesleki hakları ve mesleki gelişimleri için verdiğimiz mücadeleye devam edeceğiz. Saygılarımla

Levent Kavlak
İSAG İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği
Yön.Krl. Bşk

İSAG facebook sayfası adresi:
https://www.facebook.com/pages/İSAGİş-Sağlığı-ve-Güvenliği-Profesyonelleri-Derneği/873840019297524

İSAG facebook grubu adresi
www.facebook.com/groups/leventkavlak

YouTube İSG Video Adresi:
www.youtube.com/channel/UCXbTICX72rL8yILCdDUDqmA

instagram:
https://www.instagram.com/levent_kavlak/

twitter:
www.twitter.com/leventkavlak1

linkedin:
http://www.linkedin.com/pub/levent-kavlak/77/9a7/193

www.isag.org.tr

leventkavlak1@gmail.com

Gsm: 532 232 91 05

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın