ANKARA’DA GÜVENLİ İSKELE SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİK

  • Yazının Tarihi: 10 Şubat 2018
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

ANKARA’DA GÜVENLİ İSKELE SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Değerli Meslektaşlarım,

İSAG, İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği olarak İSG Profesyonellerinin mesleki gelişimleri için verdiğimiz mücadeleye LAYHER İSKELE FİRMASI ile birlikte Ankara’da organize ettiğimiz GÜVENLİ İSKELE semineri ile devam ettik.

Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine bakacak olursak ülkemizde toplam iş kazalarının yaklaşık olarak %15’i ve ölümlü iş kazalarının toplamının yaklaşık %35’i inşaat sektöründe gerçekleşmektedir. 2016 yılında 496 çalışanımız inşaat sektöründe yapılan çalışmalar esnasında yaşamını kaybetmiştir. İnşaat sektöründe gerçekleşen iş kazalarının sonucunda her gün yaklaşık 1-2 çalışanımızı kaybetmekteyiz. Yaşanan iş kazalarının nedenlerine baktığımızda büyük bir oranla güvenli iskele kullanılmaması yüzünden gerçekleştiğini görebilmekteyiz.

Ülkemiz inşaat çalışanlarının yaşamda kalabilmesi için çok önemli olduğunu düşündüğümüz GÜVENLİ İSKELE kullanımının önemine dikkat çekmek ve meslektaşlarımızın bu konuda daha fazla bilgi sahibi olabilmesi amacıyla düzenlediğimiz seminere ülkemizin birçok farklı şehirlerinden katılan meslektaşlarımıza, LAYHER firması ekibine ve baret desteği veren STARLİNE kuruluşuna çok teşekkür ediyoruz.

İSG profesyonelleri meslektaşlarımızın saha uygulamalarında başarılı olabilmesi için yaptığımız çalışmalara ilerleyen günlerde farklı konu başlıklarında gerçekleştireceğimiz etkinliklerle devam edeceğiz. Saygılarımla

Levent Kavlak
İSAG İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği
Yön.Krl. Bşk

facebook grubu adresi
www.facebook.com/groups/leventkavlak

facebook sayfası adresi:
https://www.facebook.com/pages/İSAGİş-Sağlığı-ve-Güvenliği-Profesyonelleri-Derneği/873840019297524

YouTube İSG Video Adresi:
www.youtube.com/channel/UCXbTICX72rL8yILCdDUDqmA

instagram:
https://www.instagram.com/levent_kavlak/

twitter:
www.twitter.com/leventkavlak1

linkedin:
http://www.linkedin.com/pub/levent-kavlak/77/9a7/193

www.isag.org.tr

leventkavlak1@gmail.com

Gsm: 532 232 91 05

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın